... ima na telo zdravilne učinke: pomaga kuriti kalorije; zmanjšuje stres in izboljša splošno počutje in zdravje. Tek in hoja po ravnini vsekakor krepita mišice, a ne tako intenzivno, kot se to zgodi pri hoji v klanec. Hoja po ravnem namreč zadnjičnih mišic ne obremenjuje toliko, kot če hoji dodamo naklon, torej, če hodimo (ali še bolje – tečemo) v klanec.
PREBERITE TUDI: Kako do lepše zadnjice?
V Sloveniji imamo srečo, da imamo na voljo tako veliko vzpetin, na katere se lahko povzpnemo. Če niste zelo aktivni, potem s hojo v hrib vsekakor začnite počasi. Če ste aktivni, lahko ob hoji v hrib dodate tudi tek – seveda po svojih zmožnostih. Če spadate med res aktivne in ste fizično dobro pripravljeni, pa lahko med hojo/tekom delate tudi druge vaje (počepe, izpadne korake). Če v bližini nimate vzpetine, lahko hodite tudi po stopnicah ali si na tekaškem trenažerju nastavite naklon.
Mišice, ki jih imamo na zadnjici, so glutealne mišice: gluteus maximus, medius in minimus. Glutealne mišice so ene izmed najmočnejših mišic našega telesa. Za bolj okroglo in čvrsto zadnjico je te mišice potrebno učvrstiti in okrepiti. Krepitev zadnjičnih mišic je le eden izmed korakov k lepši, bolj izoblikovani in čvrsti zadnjici; to lahko počnemo s hojo, tekom, posebnimi vajami (kliknite na članek spodaj) ter s pravilno prehrano (za povečanje mišične mase je potrebno zaužiti dovolj beljakovin).
Poleg lepše zadnjice boste s hojo v hrib dosegli tudi boljšo fizično pripravljenost, zmogljivost srca in pljuč, izgubi kalorij in maščob.