Janči, precej je odvisno od obveznosti na faksu in (ne)obvezne prisotnosti na predavanjih ter seveda obveznosti v službi (je treba še kaj doma delat, če je veliko dela, službena potovanja ipd.).
Pri meni je bilo tako: ob 7.30 sem bila v pisarni, ob 15.30 - 15.40 sem šla ven (če ni bilo kakšnih nujnih zadev, ki se pojavijo ravno pred odhodom), ob 16h sem bila na faksu pa do 19h ali celo 20h. Domov sem prišla ok. 21h. Pri obveznih predavanjih nimaš kaj - tam moraš biti, če želiš KT; lažje je pri tistih predmetih, za katere ni predvidene obvezne prisotnosti. Moraš pa v tem primeru imeti nekoga, ki ti pomaga z aktualnimi informacijami glede predmeta in tudi zapiski (oz. se moraš sama toliko angažirat, da boš predelala potrebno snov).
Če moraš biti prisoten na večini predmetov, pomeni, da imaš lahko praktično vsak dan kombinacijo služba+faks (kar pomeni da si na nogah nekje od 6h zjutraj do 20h-21h zvečer) in ostane zelo zelo malo časa za sprotno učenje ali izpolnjevanje kakih obveznosti (npr. priprava seminarskih ipd.), prostega časa za karkoli drugega pa praktično ni. Tudi, ko pride petek, si mrtvo utrujen in prva misel je samo postelja, žur se pa izgubi nekje daleč daleč stran.
Malo preglej izbran program, pozanimaj se glede prisotnosti in obveznosti in dobro premisli o vsem skupaj. Včasih se zazdi, da bo že šlo, ampak iskreno povedano, je ta kombinacija ubijalsko naporna, ampak če se mora, se mora.
Jaz sem naredila tako, da sem hodila na tista predavanja, ki so bila obvezna (ni jih bilo veliko) in na tista, za katere se mi je zdelo dobro, da hodim (moji zapiski so mi še vedno najljubši, ker točno vem, da imam vse zapisano); tista, kjer je prof. bral s prosojnic (ki smo jih že dobili), pa sem elegantno spuščala. Ker bi ti bila izredna, odpadejo tudi obvezne vaje, ki jih imajo redni. Tudi predavanja niso vsak dan, odvisno seveda od urnika; jaz sem imela kdaj po 3x na teden, kdaj po 4x (vsak dan zapored - tisto je bilo najbolj naporno).
Sicer pa se lahko spet dobiva na kaki kavici in še podrobneje predebatirava o tem